7نکته اساسی در خرید آپارتمان

خرید آپارتمان می‌تونه یکی از لذت بخش‌ترین رویدادهای زندگی هر آدمی باشه حتی اگر برای بار چندم اتفاق بیوفته، بنابراین در فرآیند این رویداد جذاب لازم هست مواردی رو در نظر بگیرید که منجربه به یک خرید شیرین بشه

خیلی از این موارد مثل متراژ و موقعیت مکانی ملک، نورگیر بودن و همسایه خوب رو همه میدونیم، من در اینجا به نکاتی اشاره میکنم که بعضی اوقات به دلیل امتیازات دیگه ملک بهش کم توجهی میشه.

 

وضعیت مشاعات

فضای کافی مشاعات، تمیزی و نظافت اون تاثیر خیلی زیادی در کیفیت زندگی شما داره، اگر هنگام بازدید از ملک و خرید آپارتمان متوجه نامرتبی و بهم ریختگی فضا شدید این یک آلارم از همسایه‌های بی نظم و عدم مدیریت ساختمون هست.

موقعیت پارکینگ خودرو و رمپ

جایگاه ماشین شما و همینطور رمپی که قرار روزی چند بار از اون عبور کنید از موارد با اهمیت هست بعلاوه وجود پارکینگ اضافه برای مواردی که مهمان دارید.

 

بالکن

در این روزهای کرونایی هر روز بیشتر به وجود فضاهایی مثل بالکن احتیاج پیدا میکنیم و قدرش رو میدونیم

درب واحد

بهتر هست ساختمونی رو انتخاب کنید که درب ورودی واحدها در هر طبقه رو به روی هم نباشند و یا حداقل با زاویه از هم قرار گرفته باشند.

نکات ایمنی

نکات ایمنی در انشعابات و تاسیسات برق، گاز و آب ساختمان رو حتما بررسی کنید و یا یک حرفه ای رو با خودتون به بازدید ببرین. در این مواقع اگر مشاور ملک شما کارشناس با تجربه‌ای باشه، قطعا تمامی این موارد رو براتون روشن میکنه.

دسترسی ها

داشتن حداقل یک سوپر مارکت و نانوایی در محل زندگی امری ضروری هست.

لابی

اگر آپارتمانی از یک مجتمع رو خریداری میکنید، دقت کنید فضایی کافی ورودی و حتی نشستن برای چند دقیقه و صحبت با یک همسایه رو داشته باشه، این ویژگی هم از مواردی هست که با اومدن ویروس جدید کرونا، نیازش احساس خواهد شد.

پیوستن به گفتگو

مقایسه املاک

مقایسه